SP rolke: Slovenija se iz Italije vrača s kompletom medalj

20.09.2021

Svetovno prvenstvo na tekaških rolkah je končano. Prvič se ga je udeležila tudi Slovenska reprezentanca, ki so jo sestavljali člani mladinske A in U23 ekipe.

Hana Mazi Jamnik se domov vrača z dvema medaljama (c) SloSki

Slovenija se je pokazala kot zelo konkurenčna država, katere tekmovalci lahko posegajo po medaljah. Prvenstvo je bilo izpeljano v štirih tekmovalnih dneh. Tekma na distanci v drsalni tehniki na prelazu Lavazze, sprint na izločanje na 200 metrov v Zianu, moštveni sprint v Zianu (2x 6,6 km) ter tekma s skupinskim startom v klasični tehniki iz Ziana do zaključnega vzpona (3,3 km) na Alpe Cermis.

Cilj zadnjega tekmovanja je bil tik pod zimskim cilje na Tour de Ski-ju. Tri medalje V Slovenski ekipi so izstopali mladinski, ki sta skupno osvojili 3 medalje: zlato, srebrno in bronasto. Set medalj za prvo udeležbo na tem nivoju je več od pričakovanj in je dobra popotnica v zimski del sezone.

Hana Mazi Jamnik je postala mladinska svetovna prvakinja na 10 km v drsalni tehniki (Lavazze) in svetovna podprvakinja na 13 km v klasični tehniki (Ziano - Alpe Cermis). Njen uspeh je dopolnila Klara Mali s 3. mestom na 10 km v drsalni tehniki. Zelo blizu medalje sta bila na 4 .mestu v moštvenem sprintu tudi mladinska predstavnika Martin Močnik in Anže Gros, ki je bil po časih najhitrejši tekmovalec. Zaradi prehitrega štarta v zadnji predaji sta dobila 15 sekundni pribitek, sicer bi se veselila 3. mesta.