Na rolkah najboljša v državi Hana Mazi Jamnik in Jakov Fak

07.09.2020

Dol pri Ljubljani z njegovo okolico je včeraj gostil državno prvenstvo v rolkah. V absolutnih konkurencah sta zmagala mlada Hana Mazi Jamnik in biatlonec Jakov Fak.

Državno prvenstvo na rolkah 2020 © SloSki

Dekleta so tekmovala na 6,8 km progi, ki je bila večinoma postavljena navkreber. 18-letna članica NŠD Medvode, Hana Mazi Jamnik, je s časom 23:01 zanesljvo ugnala vse in se veselila premiernega naslova prvakinje, najboljša je bila tudi v kategoriji starejših mladink. Srebro v absolutni konkurenci je s časom 23:52 minut osvojila Triglavanka Anja Mandeljc, breon pa Gorjanka Eva Urevc s časom 24 minut in 21 sekund. Anamarija Lampič je končala pod zmagovalnim odrom na 4. mestu z časom 24:38.

Ogorčen boj za najboljšega smo spremljali v kategoriji članov, ki je potekal med tremi tekmovalci. Na koncu je 8,5 km progo najhitreje premagal biatlonec Jakov Fak, ki je za progo porabil 28 minut in 31 sekund. Tri sekunde sta zaostala Logatčan Rok Tršan in član ND Rateče - Planica, Benjamin Črv, ki je osvojil bronasto medaljo.