Slovenci z dvema maedaljama otvorili 45. Pokal Loka

15.02.2020

Na Starem vrhu se je z veleslalomom začel že 45. Pokal Loka. Odlično so uvdoni dan nastopili naši smučarji, ki so se v kategoriju U16 2x uvrstili na oder za zmagovalce, v kategoriji U14 pa sta slovesnka smučarja Tija Radelj in Miha Oserban končala na nehvaležnem četrtem mestu.

Prvi dan  Pokala Loka je Slovenija v veleslalomu osvojila dve medalji in dve četrti mesti. Jakob Anderlič je osvojil srebrno, Adamek Anže bronasto v kategoriji U16. Pri mlajših dečkih in deklicah sta se izkazala Radelj Tija in Oserban Miha s četrtim mestom, Bučar Luka in Leskovec Alina s sedmim mestom ter Bokal Ana z devetim mestom. Pri dekletih U16 sta prav tako uspeh dopolnili Sedovnik Maja z osvojenim sedmim mestom ter Hana Andoljšek Verstovšek z devetim mestom. Na startu je bilo preko 200 smučarjev in smučark iz 28 držav. Jutri se bodo vsi pomerili še v slalomu.