IBU: Alex Cisar blestel na super sprintu

13.02.2020

Za biatlonce, ki ne nastopajo na svetovnem prvenstvu, se tekmovanja nižjega ranga nadaljujejo v Martellu v Italiji. Nov izjemen rezultat je zabeležil Alec Cisar, ki je prenesel odlično formo iz MSP-ja in bil danes 6.

Alex Cisar je zadržal odlično formo. Foto: Sloski

Cisar je v dopoldanskih kvalifikacijah za las ujel nastop v popoldanskem finalu. Dopoldan sta se Cisarju primerili dve napaki v streljnaju stoje in kvalifikacije končal na 28. mestu, pred 30 mestom, ki še zadnje vodi v veliki finale, pa je imel 4 sekunde naskoka. V Kvalifikacijah so žal izpaldi Toni Vidmar (83.), Blaž Debeljak (84.), Klara Vindišar (62.) in Tais Vozelj  (70.). Cisar je bil tako edini naš predstavnik, ki je nastopil še v popoldanskem delu, tam pa znova pokazal vse svoje mojstrstvo. Na strelišču je bil nezgrešljiv, vse skupaj pa je zadoščalo za izvrstno 6. mesto. Zmagal je Norvežan Vebjoern Soerum, ki je Cisarja prehitel za 15 sekund.