051/634-960
04/231-72-58

Zajc do prvih letošnjih stopničk na tekmi v Titisee-Neustadtu

19.01.2020

Na drugi tekmi smučarjev skakalcev v nemškem Titisee-Neustadtu je Timi Zajc prvič v tej sezoni skočil na zmagovalni oder, bil je odličen tretji!

Zmagovalni oder na drugi tekmi v Titisee-Neustadtu © SloSki

Na drugi tekmi smučarjev skakalcev za točke svetovnega pokala je nastopilo vseh šest naših skakalcev, žal je brez točk na 40. mestu ostal Rok Justin, ki je skočil 124 metrov. Preostali so bili precej boljši. Domen Prevc je s 143.5 metri in 140,2 točkami zasedal izvrstno 5. mesto po prvi seriji, Timi Zajc je bil s 137 metri in 138,0 točkami sedmi, Anže Lanišek pa s 136.5 metri in 133,9 točkami enajsti. Zadovoljen je bil s 133 metri in 127,8 točkami lahko tudi Cene Prevc, Peter Prevc pa je s 134 metri in 126,7 točkami zasedal 18. mesto po prvem skoku. V vodstvu je bil Poljak Dawid Kubacki s 143 metri in 154,8 točkami pred Japoncema Rjojujem Kobajašijem in Jukijem Satom. Kobajaši je skočil kar 147 metrov, meter manj od rekorda naprave, ki je v lasti Domna Prevca.

V finalu je Peter skočil 133.5 metrov, skupno 246,3 točk pa ga je obdržalo na 18. mestu. Za njim je pristal Cene, ki je skočil 129.5 metrov, zbral pa je 244,5 točk. Sledil je silovit napad Laniška, ki je s peto oceno finala in s 135 metri ter 264,3 točkami skočil na končno odlično šesto mesto. "Danes sta mi uspela dva dobra skoka, sploh drugi je bil res dober, vrhunski. Takoj, ko sem pristal nisem vedel, kam me to pelje, kako bo to dejansko izpadlo. Moram biti zadovoljen s šestim mestom in gremo dalje," je bil zadovoljen naš skakalec.

Zajc je nato prav tako skočil sijajno, 134 metrov v težkih razmerah, zbral je 271,6 točk, kar je bilo na koncu dovolj za prvi letošnji skok na zmagovalni oder! "Zelo sem zadovoljen, da sem spet na stopničkah. Skoki so se izboljšali, prišla je tista forma. Zelo sem užival v skokih in res sem zelo zadovoljen, da grem lahko sproščeno naprej," je bil vesel Zajc. Žal se je skok povsem v finalu ponesrečil Domnu, ki je pristal pri 113 metrih, z 221,8 točkami pa je padel na 27. mesto.

Spet je zmagal Kubacki s 133.5 metri in 283,3 točkami, le 3 desetinke manj je na drugem mestu zbral Kobajaši, ki je v finalu skočil 134 metrov. Naš glavni trener Gorazd Bertoncelj je takole povzel današnjo odlično tekmo: "Danes smo dosegli dva odlična rezultata, Timi je bil na stopničkah na tretjem mestu, Anže pa šesti. Oba sta oba skoka opravila odlično. Timi je imel precej težke vetrovne razmere. Domen je bil v prvi seriji odličen, v drugi pa je imel malce smole na zaletišču, dejansko ni mogel izvleči več kot je. Čestitke pa tudi Cenetu in Petru za točke."

Svetovni pokal se bo konec prihodnjega tedna nadaljeval v Zakopanah.