051/634-960
04/231-72-58

V Titisee-Neustadtu Zajc znova med deseterico

18.01.2020

Na prvi tekmi svetovnega pokala v nemškem Titisee-Neustadtu je Timi Zajc zasedel zelo dobro 10. mesto, točke pa so osvojili še štirje naši skakalci.

Timi Zajc se je vrnil med deseterico © GEPA

Vseh šest Slovencev, ki je pripotovalo v Nemčijo, je danes nastopilo na prvi tekmi svetovnega pokala v Titisee-Neustadt. Žal je brez točk tokrat ostal Rok Justin, ki je s 122 metri in 101,5 točkami končal na 43. mestu. Najboljši od preostale peterice je bil Timi Zajc, ki je s 135 metri in 135,2 točkami zasedal 11. mesto, Anže Lanišek je bil z meter krajšim skokom in 133,5 točkami 13., štiri mesta za njim je bil Domen Prevc s 134.5 metri in 129,6 točkami, Cene Prevc je bil 21., skočil je 134.5 metrov in je zbral 127,7 točk, Peter Prevc pa je finale ujel s 129 metri in 125,5 točkami ob izjemno slabih pogojih na 25. mestu.

Vodil je Poljak Dawid Kubacki s 140.5 metri in 145,3 točkami pred domačinom Stephanom Leyheyjem in Japoncem Rjojujem Kobajašijem.

V finalu je Peter 133 metri nekaj malega napredoval, z 255,8 točkami je končal na 22. mestu. Cene je s 129 metri in 248,8 točkami padel na 26. mesto, Domen pa je s 133.5 metri in 257,2 točkami končal na 20. mestu. Lanišek je v finalu skočil 135 metrov, z 267,5 točkami je zdrsnil na 14. mesto, Zajc pa je s 137 metri in 271,7 točkami znova skočil med deseterico, bil je namreč deseti. "Zelo sem vesel, da sem po dolgem času znova med deseterico. Na tekmi sem uspel narediti dva dobra skoka in zdaj grem lahko naprej bolj mirno," je povedal Zajc po današnji tekmi.

Zmagal je Kubacki s 141 metri in 290,1 točkami pred Stefanom Kraftom, ki je zbral 283,7 točk, tretji je bil Kobajaši z 282,8 točkami. Naš glavni trener, Gorazd Bertoncelj je povedal: "Timi je zelo dobro dvakrat opravil svojo nalogo in je bil odličen deseti, kar je zelo dobra popotnica za naprej. Anže je zelo solidno opravil svojo nalogo. Malce slabše od pričakovanj sta nastopila Peter in Domen, a le malenkosti ju ločijo od najboljših. Te malenkosti moramo jutri popraviti in želimo si boljših rezultatov."

Jutri bo v Nemčiji na sporedu še ena tekma.