051/634-960
04/231-72-58

Na drugi tekmi v Predazzu vsi naši skakalci

12.01.2020

Tudi na drugi tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih v Predazzu bomo na srednji skakalnici videli vseh šest Slovencev, ki so uspešno nastopili v kvalifikacijah.

Od naše šesterice je bil v kvalifikacijah znova najboljši Cene Prevc, ki je z 98 metri in 124,3 točkami zasedel 16. mesto. Rok Justin je s pol metra krajšim skokom in 124,1 točkami končal tik za njim, Anže Lanišek je s 96.5 metri in 122,9 točkami zasedel 20. mesto, Timi Zajc je s 94.5 metri in 121,2 točkami končal na 23. mestu, Domen Prevc je skočil 93.5 metrov in je zbral 120,1 točk na 26. mestu, Peter Prevc pa je uvrstitev na tekmo ujel z 90. mesti in 112,2 točkami na 40. mestu.

Kvalifikacije je prepričljivo dobil včerajšnji zmagovalec in vodilni v skupnem seštevku, Karl Geiger s 104 metri in 140,9 točkami.