Klemen Bauer in Polona Klemenčič do naslova državnega prvaka v sprintu

28.12.2019

Biatlonci že tradicionalno novoletni premor od tekem za svetovni pokal izkoristijo za tekme za državne naslove. V sprintu sta si naslov priborila Klemen Bauer in Polona Klemenčič.

Najbolši med člani © SloSki

Čudovito vreme je na Pokljuki pospremilo boje za državne naslove. V moški konkurenci, kjer je na startu manjkalo nekaj naših najboljših, je slavil Klemen Bauer. Drugi je bil mladi Alex Cisar, ki je za Bauerjem zaostal za 49.4 sekunde. Bauer je na strelišču zgrešil dvakrat stoje, Cisar pa 1x leže in 2x stoje. Na najnižjo stopničko je stopil Matic Repnik.

Pri dekletih je naslov državne prvakinje osvojila Polona Klemenčič, ki je Niko Vindišar prehitela za 44.8 sekunde. Klemenčičeva je zgrešila trikrat, Vindišarjeva pa dvakrat. Tretja je bila danes Lea Einfalt.