Slovenke uspešno zaključile štafeto

14.12.2019

V Hochfilznu je bila danes najprej na sporedu štafetna preizkušnja za ženske. Zelo spodbudno je nastopila tudi naša četverica Polona Klemenčič, Lea Einfalt, Nina Zadravec in Tais Vozelj, ki je tekmovanje zaključila na 17. mestu.

biatlonFoto: Sloski

Izvrstno je tekmo odprla Polona Klemenčič, ki je morala opraviti le eno popravo pri streljanju leže. Tudi v teku je bila zelo hitra in predala na 10. mestu z le 20 sekundami zaostanka.

Odlično je delo nadaljevala Lea Einfalt, ki je po strelskem postanku stoje zasedala že 7. mesto. Lea je sicer na obeh strelskih postankih popravljati enkrat. V zadnjem 2-kilometrskem krogu je Einfaltova sicer izgubila dve mesti, tako da je Nino Zadravec poslala v boj iz 9. mesta, zaostanke pa je znašal 55 sekund.

Tudi Zadravčevi je uspelo nastopiti tako, da ji ni bilo potrebno zaviti v kazenski krog. Nina je sicer na obeh postankih morala popravljati 3x, a ji je uspelo zadeti vseh 10 tarč.

Mlada Tais Vozelj je tako svoj nastop začela iz 13. mesta, zaostanek pa je znašal 2:42.7. Tudi Vozljeva pa je zelo dobro opravila delo in uspešno pritekla do cilja. Na obeh strelskih postankih je popravljala 2x, vse skupaj pa je na koncu zadostovalo za 17. mesto.

V ospredju so izjemno borbo prikazale Norvezanke, ki so slavile novo zmago. Tokrat so jih najbolj ogrozile Rusinje, ki so imele pri vstopu v zadnji krog še 15 sekund prednosti, nato pa je njihova zadnja tekmovalka prednost zapravila v teku in morale so se zadovoljiti z drugim mestom. Tretje mesto z že več kot minuto zaostanko so zasedle švicarske biatlonke.