Višnarjeva in Fabjanova na Pokljuki poskrbeli za dvojno domačo zmago

07.12.2019

Pokljuka je danes in jutri prizorišče tekem celinskega pokala. Danes je na šprinterskih preizkušnjah skupaj štartalo kar 337 tekovalcev iz 26 držav.

Katja Višnar je tudi na Pokljuki potrdila dobro pripravljenost v novi sezoni © GEPA

Sijajno se je razpletel finale šprinta v prosti tehniki v ženski katagoriji, kjer je Katja Višnar ugnala Vesno Fabjan, trojno slovensko zmago je preprečila Kanadčanka Dahria Beatty. Četrto mesto je namreč osvojila Alenka Čebašek, točk pa se na 19. mestu veseli tudi Anita Klemenčič.  V moški kategoriji je zmagal Italijan Michael Hellweger, edina domačina v izločilnih bojih sta bila Luka Markun, ki je zasedel končno 12. mesto in Andrej Jenko, ki je bil 29..

Med mladinkami so točke osvojile Sara Jazbec na 11. mestu, Klara Mali na 17. mestu, Hana Mazi Jamnik na 23. mestu in Lucija Medja na 30. mestu. Med mladinci je Miha Jan končal na visokem 7. mestu, Anže Gros je bil 13., točke je na 28. mestu ujel še Matej Mandeljc. Jutri bodo na Pokljuki na sporedu še preizkušnje na razdalji v prosti tehniki.