051/634-960
04/231-72-58

COC: Justin za tri desetinke ob zmago v Frenštatu

16.08.2019

Na 7. tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih, prvi od dveh v češkem Frenštatu, je Rok Justin osvojil drugo mesto.

Najbolši na prvi tekmi v Frenštatu (c) SloSki

Aktualni poletni državni prvak Slovenije, Rok Justin, je na sedmi letošnji tekmi celinskega pokala v Frenštatu zaostal le za Norvežanom Joakimom Aunejem. Justin je bil drugi že po prvi seriji, z 98.5 in 99.5 metri pa je zbral 248,5 točk. Le tri desetinke več je za 100 in 98.5 metrov zbral Aune, tretji je bilz 248,0 točkami Poljak Klemens Muranka, ki je skočil 100.5 in 99.5 metrov.

Jernej Presečnik, mladinski reprezentant, je uspeh Justina dopolnil z 12. mestom, Aljaž Osterc je bil 23., Tjaš Grilc 28., mesto za njim je končal Mark Hafnar, točke pa so se na 32. mestu izmuznile Jaku Hvali. Jutri bo v Frenštatu na sporedu še ena tekma.