051/634-960
04/231-72-58

COC: Komarjeva s premierno zmago do skupne zmage, Mogel tretji

24.02.2019

V Brotterodeju sta se odvili še drugi dve tekmi celinskega pokala v smučarskih skokih za skakalke in skakalce.

Katra Komar se veseli velikega uspeha (c) SloSki

V Brotterodeju sta danes minili še drugi dve tekmi celinskega pokala za smučarke skakalke in skakalce. Katra Komar je po včerajšnji diskvalifikaciji danes pokazala svoje znanje še enkrat več in prišla do prve zmage v celinskem pokalu pred Avstrijko Marito Kramer in Pauline Hessler. Pia Mazi je osvojila 17. mesto, Jerneja Repinc Zupančič pa je končala na 24. mestu. Z zmago je Komarjeva tudi osvojila letošnji seštevek celinskega pokala, ki je zajel šest tekem, dve v Planici in dve še Notoddenu, kjer pa naše niso skakale. Jerneja Brecl je s planiškima zmagama skupno osvojila 4. mesto.

Mogel najdle, a brez zmage

Zelo dobro so tokrat nastopili tudi naši skakalci. Žak Mogel je s 115 in 118 metri ter 275,9 točkami tretjič skočil na zmagovalni oder. S 116 in 115 metri ter 278,2 točkama sta ga premagala le Norvežan Marius Lindvik ter Avstrijec Clemens Aigner, ki je skočil 114.5 in 112.5 metrov, zbral pa je 275,9 točk. Andraž Pograjc je uspeh dopolnil na 8. mestu, Tilen Bartol je bil 12., Cene Prevc in Rok Justin sta se zvrstila na 18. in 19. mestu, Jaka Hvala pa je točke pobral na 23. mestu.

V skupnem seštevku je Justin naš najboljši na 10. mestu. Naslednji tekmi bosta na sporedu v Reni, ko se bo zaključila tudi tekoča perioda celinskega pokala.