V Crans Montani odstop Štuhčeve

23.02.2019

Svetovni pokal za ženske se je nadaljeval v Švici, natančneje v Crans Montani, kjer je bil na sporedu smuk. Slovenske barve je branila Ilka Štuhec, ki je na polovici poti padla in ostala brez uvrstitve.

Ilka Štuhec, foto: Gepa

Tekmo je odprla prav Štuhčeva in začela zelo dobro, približno na polovici proge, pa se je lov za novo vrhunsko uvrstitvijo končal. Ilko je ob skoku, ki je vodil v levi zavoj, potegnilo nazaj, na kar je izgubila nadzor nad smučmi, padla in končala v zaščitnih ograjah. Dvakratna svetovna prvakinja je nato prismučala do cilja, a nato odšla v bližnjo bolnišnico na pregled. Več informacij o stanju naše šampionke bo tako znanih kasneje.

Z odlično popotnico dveh najboljših časov na uradnih treningih je do zmage prišla Italijanka Sofia Goggia, z 0.49 sekunde zaostanka pa se je drugega mesta in rezultata kariere veselila Švicarka Joana Haehlen. Na stopničkah se jima je pridružila še Avstrijka Nicole Schmidhofer.