051/634-960
04/231-72-58

Zajc na drugi tekmi v Willingenu 8., točke tudi Jelarju in Semeniču

17.02.2019

Timi Zajc je na zadnji tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih pred svetovnim prvenstvom v Willingenu skočil na 8. mesto, točke pa sta osvojila tudi Žiga Jelar in Anže Semenič.

Timi Zajc je še enkrat več končal med najboljšo deseterico (c) GEPA

Na zadnji tekmi smučarjev skakalcev pred svetovnim prvenstvom na Tirolskem je znova nastopilo vseh sedem skakalcev, ki so si nastop zagotovili v petkovih kvalifikacijah. Danes so do točk prišli trije. Domen Prevc je s 128 metri in 90,3 točkami zasedel 32. mesto, Jernej Damjan je bil s 125 metri in 86,1 točkami 37., Peter Prevc je s 126 metri in 83,4 točkami končal na 40. mestu, Bor Pavlovčič pa je bil s 113.5 metri in 75,2 točkami na 43. mestu. Nove točke so si zagotovili Žiga Jelar s 130 metri in 95,1 točkami na 30. mestu, Anže Semenič je bil s 133.5 metri in 95,2 točkami mesto pred njim, Timi Zajc pa je s 140 metri in 111,5 točkami zasedal visoko 7. mesto. Vodil je Rjoju Kobajaši s 146 metri in 128,3 točkami.

V finalni seriji je Jelar s 133 metri in skupno 212,2 točkami pridobil štiri mesta in je končal na 26. mestu, Semenič pa je s 128 metri in 199,6 točkami zadržal 29. mesto. Zajc je v finalu doskočil pri 135.5 metrih, z 242,2 točkami pa je tekmo končal na zelo dobrem 8. mestu. Prepričljivo je zmagal Rjoju Kobajaši s 144 metri in 274,4 točkami. Na drugo mesto se je z osmega prebil Markus Eisenbichler, ki je zbral 252,8 točk, tretji je bil Polja Piotr Zyla z 250,0 točkami.

Zajc na Tirolsko samozavesten in optimističen

Po tekmi je Timi Zajc povedal sledeče: "V bistvu sem v tem trenutku z vsem zadovoljen. Sem v dobri formi, če se bom zbral sem lahko zelo visoko, znam narediti skok, ko sem lahko najboljši. Na svetovno prvenstvo odhajamo samozavestni in optimistični. Mislim, da se je le potrebno dobro zbrati in potem sem lahko zelo visoko." Glavni trener Gorazd Bertoncelj preveč zadovoljen danes z nekaj izjemami ni mogel biti: "Danes smo zadovoljni z osmim mestom Timija, ki je v zelo dobri formi. Z napakami je dosegel odlično osmo mesto. V poskusni seriji je bil najboljši, to je bil res tisti pravi njegov skok. S takimi skoki lahko poseže med najboljše. Zadovoljni smo z Jelarjem in Anžetom Semeničem, z ostalimi pa nismo zadovoljni. Skoki niso bili pravi, preveč je bilo napak na odskočni mizi in čez prelet in to je bilo premalo za finale."

Skakalci bodo zdaj odpotovali na svetovno prvenstvo, naša ekipa v postavi Timi Zajc, Anže Lanišek, Anže Semenič, Peter Prevc, Jernej Damjan in Žiga Jelar bo proti Tirolski odpotovala v torek.