051/634-960
04/231-72-58

Križnarjeva in Bogatajeva med deset, drugič točke vsem Slovenkam

17.02.2019

Na zadnji tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih za ženske pred svetovnim prvenstvom v Seefeldu je drugič v tej sezoni točke osvojilo vseh šest naših skakalk, najboljša pa je bila Nika Križnar na 8. mestu.

Nika Križnar je znova končala med deseterico (c) GEPA

Na zadnji tekmi svetovnega pokala za ženske pred svetovnim prvenstvom je v Oberstdorfu nastopilo vseh šest slovenskih deklet in drugič v sezoni se je zgodilo, da je šest Slovenk tudi osvojilo točke svetovnega pokala. Katra Komar si je četrte letošnje točke zagotovila s 107.5 metri in 86,7 točkami na 28. mestu, na repu finalistk pa je bila Maja Vtič s 104.5 metri in 81,4 točkami na 30. mestu. Špela Rogelj je s 115.5 metri in 103,3 točkami zasedala 18. mesto. Zelo zadovoljna je bila po svojem nastopu mlada Jerneja Brecl, ki je s 121.5 metri in 115,9 točkami nekaj časa vodila, po prvi seriji pa je bila na 13. mestu. Pred njo sta bili tako na 7. in 8. mestu Urša Bogataj in Nika Križnar. Prva je doskočila pri 120.5 metrih in je zbrala 122,3 točke, Križnarjeva pa je po novih težavah pri doskoku pri 122 metrih zbrala 119,4 točke.

Znova je vodila Maren Lundby, ki je s 135 metri zbrala 149,0 točk, druga je bila Juliane Seyfahrt s 132 metri in 144,8 točkami, tretja pa Katharina Althaus s 128 metri in 136,4 točkami.

Vtičeva je finalno serijo odprla s 108 metri, s skupno 161,5 točkami pa je na 30. mestu letos desetič končala med dobitnicami točk. Komarjeva je četrte točke potrdila s 110.5 metri in 177,1 točkami na končnem 27. mestu. Rogljeva je s 112.5 metri in 204,5 točkami nekaj časa vodila, na koncu pa je zasedla 16. mesto. Tik pred njo je končala Breclova, ki je v finalu pristala pri 114 metrih, zbrala pa je 213,7 točk.

Finalni skok Križnarjeve je bil zopet eden boljših, 126 metrov z lepim doskokom ji je prineslo danes skupaj 240,8 točk, kar je zadostovalo za 8. mesto, kar je bila danes naša najboljša uvrstitev. "Bolj sem bila zadovoljna z drugim kot prvim skokom. Všeč mi je, da sem nekako ugotovila kako skočiti na 120-metrski skakalnici. Enostavno mi večja skakalnica zaradi samega leta enostavno ne ustreza. Tam največ izgubim, danes pa sem ugotovila, kako se s tem spoprijeti. Včeraj me je bilo verjetno včeraj gledati katastrofalno. Danes je bilo to veliko bolje. Smuči sem postavljala pravilno, vedela sem, da jih moram dati pod sebe, ravno, roke ob sebe in leteti daleč. Ker pa sem se zelo odpirala v drugem delu, metre sem sicer dobivala, me je postavljalo na zadnjo nogo in zaradi tega sem imela kar nekaj težav z doskokom. To se moram še malo naučiti, malo izpiliti in nato bo malo boljše," je po tekmi povedala Križnarjeva.

Bogatajeva je s 122 metri namreč zbrala 8 desetink točke manj in je končala tik za Križnarjevo: "Z današnjo tekmo sem super zadovoljna, naredila sem dva res dobra skoka. Zadovoljna sem, super je," je kratko in jedrnato povedala Bogatajeva. Potem, ko je že v prvi seriji postavila ženski rekord naprave, ga je v drugi seriji s 135.5 metri še popravila Lundbyjeva, ki je zbrala 292,4 točk. Drugo mesto je s 135 metri in 283,0 točkami potrdila Seyfahrtova, tretja je bila Sara Takanaši, ki je v finalu skočila 124 metrov, zbrala pa je 250,3 točk.

Znana peterica za svetovno prvenstvo

Glavni trener Zoran Zupančič, je takole potegnil črto po koncu tekem v Oberstdorfu: "Cel vikend lahko ocenim kot zelo uspešen. Seveda nismo bili povsem brez napak. Videli smo, da so punce nekaj več težav imele v letni fazi. Niso bile prepričane. Nekaj težav se je stopnjevalo. Včeraj je Urša naredila zelo lep rezultat, danes sta bili dve med deseterico, 15. in 16. mesto, ter vseh šest med trideseterico je super ekipni rezultat. Zdaj smo na točki, ko se odločimo za ekipo za svetovno prvenstvo." V Seefeld bo potovalo pet deklet in sicer Nika Križnar, Urša Bogataj, Špela Rogelj, Jerneja Brecl in Maja Vtič.

Naslednja tekma svetovnega pokala bo 10. marca na sporedu v Oslu, pred tem bo na sporedu svetovno prvenstvo v Seefeldu, kjer bo na sporedu posamična tekma, ekipna in tekma mešanih parov.