OFEM: Rebeka Oblak v veleslalomu osvojila srebrno medaljo

13.02.2019

Na Jahorini nad Sarajevom je Rebeka Oblak v veleslalomu osvojila srebrno medaljo na olimpijskem festivalu evropske mladine.

Najboljše tri veleslalomistke na OFEM 2019 (c) OKS

Na veleslalomu olimpijskega festivala evropske mladine na Jahorini nad Sarajevom je 17-letna Rebeka Oblak z odlično finalno vožnjo osvojila srebrno medaljo, potem ko je bila po prvi seriji na petem mestu. Drugega zlata se je razveselila Avstrijka Magdalena Egger. "V prvi vožnji je bilo zelo težko, saj sem bila včeraj bolna cel dan, bruhala sem celo noč in sem bila brez energije. Za drugi tek sem se poizkusila motivirati, malo sem pojedla in nato sem dala vse od sebe. Šla sem na vse ali nič," je bila vesela Oblakova po drugi slovenski medalji v Sarajevu. Preostale tri Slovenke, Nika Murovec, Jera Kompan in Anja Oplotnik niso končale med najboljšimi.