OFEM: Sara Jazbec na razdalji v klasiki na 20. mestu

11.02.2019

V Sarajevu in Vzhodnem Sarajevu se je včeraj z uradno otvoritvijo začel Olimpijski festival evropske mladine. Prve komplete medalj so podelili v teku na smučeh.

Sara Jazbec (c) OKS

Tekači in tekačice na smučeh tekmujejo na Igmanu, kjer sta danes potekali tekmi na razdalji v klasičnem koraku. Najprej so v dežju tekmovala dekleta na 7,5 km progi, nato pa na 10 km razdalji še fantje, ki jih je že pospremilo sneženje. Med dekleti smo videli dvojno švicarsko zmago, prvakinja je postala Anja Weber, pri fantih pa kar trojno francosko, najboljši je bil Florian Perez. Za slovenski dosežek dneva je z 20. mestom poskrbela Sara Jazbec, ki je za zmagovalko zaostala dobri dve minuti in pol, Hana Mazi Jamnik je zasedla 32. mesto, Neža Perko je bila 52. in Klara Mali 57.

V konkurenci fantov je bil najboljši Matej Mandeljc na 42. mestu, Jošt Mulej in Boštjan Korošec sta zasedla 47. in 48. mesto, Anže Gros pa je končal na 53. mestu.