Jakob Špik do novih točk za evropski pokal

04.02.2019

Smučarji slalomisti se za točke evropskega pokala merijo v švicarskem Gstaad Saanenladnu. Jakob Špika je prvo tekmo na tem prizorišču končal na dvajsetem mestu.

Jakob Špik (c) Gepa

Ob Špiku sta bila na startu še dva naša tekmovalca. Aljaž Dvornik je bil v seštevku dveh voženj malenkost prepočasen za prve točke v evropskem pokalu v tej sezoni. Z zaostankom +4.22 je končal na 39. mestu.  Žan Špilar se ni uvrstil v drugo vožnjo.

V izjemno močni konkurenci je s progo njahitreje opravi Istok Rodeš iz Hrvaške. Drugi je bil izkušeni Rus Alexander Khoroshilov, ki je za Hrvatom zaostal točno tri desetinke. Tretji je bil Norvežan Jonathan Nordbotten, ki je za zmagovalcem zaostal 54 stotnik sekunde. Špik je za zmagovalcem zaostal 2 sekundi in 2 stotinki, večino zaostanka pa pridelal na prvi vožnji.

Jutri fante čaka še en slalom za evropski pokal.