051/634-960
04/231-72-58

COC: Jelar na zadnji tekmi v Sapporu tik pod stopničkami

20.01.2019

Na tretji tekmi smučarjev skakalcev za celinski pokal v japonskem Sapporu je bil znova najboljši Slovenec Žiga Jelar, ki je končal tik pod zmagovalnim odrom.

Žiga Jelar je tik pred tem, da Sloveniji zagotovi sedmo kvoto za svetovni pokal (c) SloSki

Avstrijec Clemens Aigner je na Japonskem nepremagljiv, saj je dobil tudi tretjo tekmo celinskega pokala, tokrat z ogromno razliko. S 144 in 138 metri ter 292,7 točkami je imel več kot 32 točk naskoka pred drugouvrščenim Norvežanom Robinom Pedersenom, ki je s 139 in 134.5 metri zbral 260,1 točk. Tretji je bil s 136 in 132 metri ter 255,3 točkami Nemec Martin Hamann. Takoj za najboljšo trojico je končal Žiga Jelar, ki je bil s 134.5 metri po prvi seriji drugi, v finalu pa je imel najslabše pogoje med vsemi, dobil je celo 0,5 točke dodatka (Aigner denimo takoj za njim pa 15,1 točke odbitka), skočil je 122 metrov in zbral 247,2 točk, kar je bilo dovolj za četrto mesto.

Rok Justin je končal na 11. mestu, Nejc Dežman je bil 16., točke sta ujela tudi Andraž Pograjc na 24. in Bor Pavlovčič na 28. mestu. Jelar je v skupnem seštevku na 5. mestu s 340 točkami, vodi Aigner s 513. V tej periodi sta na sporedu še tekmi prihodnji konec tedna v Planici. Jelar zaseda drugo mesto z 294 točkami, vodi Aigner s 480 točkami, tretji je najboljši Nemec Martin Hamann z 202 točkama.

Prihodnji konec tedna bosta tekmi celinskega pokala na sporedu v Planici.