051/634-960
04/231-72-58

FIS: Hvala in Prevc na stopničkah v Zakopanah

13.01.2019

Na tekmah FIS pokala v poljskih Zakopanah sta bila najboljša Jaka Hvala in Cene Prevc, ki sta vsak po dvakrat skočila med deseterico najboljših, danes tudi na zmagovalni oder.

Jaka Hvala in Cene Prevc na zmagovalnem odru v Zakopanah (c) SloSki / C.P.

V Zakopanah sta minuli vikend potekali tekmi FIS pokala v smučarskih skokih tudi s številčno slovensko zasedbo. Včeraj je bil najboljši Jaka Hvala na 9. mestu, potem ko je v finalni seriji imel najboljšo oceno med vsemi in se je med deseterico povzpel z 29. mesta po prvi seriji. Matevž Samec je po petem mestu v prvi seriji končal na 13. mestu, preostali niso prišli do točk.

Danes sta Hvala in Prevc stopila na zmagovalni oder, potem ko ju je premagal le 16-letni Avstrijec David Haagen. Samec je točke še enkrat osvojil z 19. mestom, eno je tokrat ujel tudi Nik Fabijan, tekmovalo pa je kar 75 skakalcev. Naslednji tekmi FIS pokala bosta prihodnji konec tedna na sporedu v Planici na srednji skakalnici.