051/634-960
04/231-72-58

Celinski pokal 2011 - sobota

02.07.2011

Kranj – Celinski pokal 2011 je uvod v novo sezono smučarskih skokov, kar je potrdila tudi udeležba 13 reprezentanc in 64 skakalcev, ki so se danes pomerili za stopničke.

Kljub za ta letni čas zelo mrzlemu dnevu, pa je bilo vzdušje v Kranju izjemno, mnogi so se namreč prišli poslovit od legende slovenskih skokov Primoža Peterke, ki je danes zaključil svojo skakalno pot.

Slovensko publiko je zopet razveselil Robert Kranjec, ki je osvojil 1. mesto, s prvim skokom 109.5m in drugim 104m je premagal dobra Vladimirja Zografskega (BUL) in Dawida Kubackega (POL), ki sta zasedla 2. in 3. mesto.

Kljub zmagi svojega varovanca, pa je bil trener Goran Janus bolj zadržan: »Glede današnje tekme lahko rečem, da več kot zmagati se sicer ne more, čeprav s samimi skoki nisem bil zadovoljen, so pa fantje skakali v težkih pogojih, to je treba povedati.«

Sicer so se med prvo trideseterico uvrstili še Peter Prevc (4. mesto), Dejan Judež (5. mesto), Matjaž Pungertar (9. mesto), Jure Šinkovec (11. mesto), Mitja Mežnar (15. mesto), Rok Zima (17. mesto), Primož Pikl (22. mesto), Rok Justin (26. mesto) in Matej Dobovšek, ki je zasedel 29. mesto.

Glede odhajajočega Primoža pa je še dejal: »Vesel sem, da sem v zadnjih devetih letih z njim sodeloval, on je eden izmed zelo močnih skakalcev, je zelo močna osebnost in za v prihodnje mu želim veliko sreče.«