051/634-960
04/231-72-58

AP: Za uvod najbližje stopničkam Pia Mazi

23.12.2018

Avstrijski Beljak je gostil prve letošnje tekme alpskega pokala. S sedmim mestom sta za najboljšo slovensko uvrstitev med mladinci poskrbela Medard Brezovnik in Aljaž Osterc, med mladinkami je bila Pia Mazi četrta.

Na prvi tekmi je bil najboljši naš Medard Brezovnik, ki je zasedel 7. mesto, točke pa so osvojili še Lovro Vodušek na 12., Mark Hafnar na 14., Jan Bombek na 15., Jernej Presečnik na 16., Lovro Kos na 17., Tjaš Grilc na 24. in Matija Vidic na 28. mestu. Na drugi tekmi je bil sedmi Aljaž Osterc, Brezovnik je bil osmi, Kos 13., Hafnar 14., Vodušek 20. in Grilc pa je druge točke vpisal s 25. mestom.

S prvima tekmama so opravile tudi smučarke skakalke. Včeraj je Jerneja Repinc Zupančič zasedla 7. mesto, Pia Mazi je bila 9., Ema Volavšek 10., Silva Verbič 12., Lara Logar 15., Nika Prevc 23., Katja Markuta 27. Nika Vetrih 28., Špela Mastnak pa je zasedla 29. mesto. Danes je Mazijeva končala tik pod stopničkami na 4. mestu, takoj za njo je bila Volavškova, Verbičeva je bila 7., Logarjeva 15., edina rojena leta 2005, Prevčeva 22., med 24. in 26. mestom so se zvrstile Repinc Zupančičeva, Markutova in Vetrihova, Mastnakova pa je zasedla 28. mesto.