051/634-960
04/231-72-58

COC: Na drugi tekmi v Ruki Anže Semenič na 5. mestu

16.12.2018

Organizatorji četrte letošnje tekme celinskega pokala v smučarskih skokih v finski Ruki so tudi danes pod streho uspeli spraviti le eno serijo.

Anže Semenič je v Ruki znova skočil daleč (c) SloSki

Tokrat je bil od naše šesterice najboljši Anže Semenič, ki je s 137.5 metri in 113,1 točkami zasedel 5. mesto. Včerajšnji slovenski junak Robert Kranjec je tokrat s 131 metri in 102,9 točkami končal na 15. mestu, takoj za njim sta se uvrstila Jaka Hvala in Nejc Dežman. Naš najboljši v tej sezoni celinskega pokala, Rok Justin, je nove točke osvojil na 22. mestu, na 23. mestu je končal Jurij Tepeš, ki je tako zaokrožil popoln slovenski izkupiček na drugi tekmi v Ruki.

S to tekmo se je tudi končala prva perioda celinskega pokala, tako da je jasno, da bo Slovenija na novoletni turneji lahko nastopila s šestimi tekmovalci. Dodatno kvoto so si priborile Norveška, Poljska in Nemčija. Justin je po štirih tekmah v skupnem seštevku na 6. mestu.

Celinski pokal se bo 27. decembra nadaljeval v Engelbergu.