051/634-960
04/231-72-58

COC: Na tekmi rekordnih odbitkov Kranjec zasedel 3. mesto

15.12.2018

Finska Ruka je naslednja postaja celinskega pokala v smučarskih skokih. Tretja tekma letošnje sezone je prinesla tudi prve slovenske stopničke.

Najboljši trije na prvi tekmi v Ruki (c) SloSki

Organizatorji tekem celinskega pokala v Ruki imajo precej težav z vetrom, tako da je včeraj odpadel uradni trening, tudi danes pa so skakalci opravili le dva skoka. Enega za trening in enega za tekmo. Naši so v danih razmerah svojo nalogo opravili zelo dobro. Robert Kranjec je s 144 metri skočil na tretje mesto, zbral je 116,6 točk. Pred njim sta končala le Norvežan Robin Pedersen s 135.5 metri in veliko manjšim vetrovnim odbitkom točk, skupaj je na koncu imel 123,6 točk in Poljak Aleksander Zniszczol, ki je prav tako skočil 144 metrov, zbral pa je 117,4 točk.

S 132.5 metri in 108,0 točkami je na šestem mestu končal Jaka Hvala, z devetim mestom je slovenski uspeh dopolnil Rok Justin, ki je skočil 127.5 metrov, zbral pa je 105,9 točk. Točke sta osvojila tudi Nejc Dežman s 128 metri na 23. mestu in Anže Semenič s 139 metri na 25. mestu, prejel pa je rekorden odbitek točk zaradi vetra, kar - 49,7 točk. Brez točk je ostal Jurij Tepeš na 38. mestu.

Jutri bo v Ruki na sporedu še ena tekma celinskega pokala.