051/634-960
04/231-72-58

COC: Justin na drugi tekmi sedmi, med 15 tudi Hvala in Kranjec

09.12.2018

Zmagovalec druge tekme celinskega pokala v smučarskih skokih v Lillehammerju je znova domačin Marius Lindvik, najboljši slovenski rezultat na Norveškem ta konec tedna pa je s sedmim mestom postavil Rok Justin.

Prizorišče v Lillehammerju (c) N. D.

Norvežan Marius Lindvik je s 137 in 140 metri ter z 280,2 točkami dobil tudi drugo tekmo letošnje sezone celinskega pokala v domačem Lillehammerju. Drugo mesto je tokrat osvojil vodilni po prvi seriji, Nemec Constantin Schmid, ki je skočil 137.5 in 137 metrov, zbral pa je 275,1 točk. Tretji je bil, po oličnem finalnem skoku, Avstrijec Markus Schiffner s 125.5 in 136 metri ter 259,1 točkami. Od šesterice Slovencev je bil znova najboljši Rok Justin. V finalu je znova pridobil mesta, šest, s 124.5 in 131 metri ter 251,1 točkami pa je končal na visokem sedmem mestu. Jaka Hvala je s 129 in 128 metri ter z 247,1 točkami končal na 13. mestu, prve točke je na 15. mestu odnesel tudi Robert Kranjec. Po prvi seriji je bil s 136 metri šesti, v finalu je skočil 127.5 metrov in je bil s skupno 242,4 točkami petnajsti. Žiga Jelar je s 128 in 127.5 metri ter 241,2 točkami zasedel 17. mesto tik pred Nejcem Dežmanom, ki je s 124.5 in 128.5 metri in 235,6 točkami končal na 18. mestu. Brez točk je znova ostal Jurij Tepeš.

Celinski pokal se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v finski Ruki. Po prvih dveh tekmah je Justin na skupno 8. mestu z 62 točkami.