Miha Ličef v Avstriji na stopničkah na razdalji

03.12.2018

Minuli vikend so v avstrijskem Ramsau potekale mednarodne FIS tekme, na katerih so se izkazali tudi naši tekmovalci.

V soboto so se tekači in tekačice na smučeh merili v sprintu v prosti tehniki na 1,2 oz. 1,4 km razdalji. V konkurenci deklet je Nina Klemenčič zasedla 8. mesto, Neža Perko je bila takoj za njo, Neža Žerjav je bila 11., Maja Kerštajn je zasedla 14. mesto, Zala Jenko pa je bila na 17. mestu. V moški konkurenci je Andrej Jenko tekel v finalu in je osvojil 6. mesto, Benjamin Črv je zasedel 8. mesto, Miha Ličef je bil 13., Vili Črv pa mesto za njim. Med dvajseterico je končal tudi Domen Potočnik na 19. mestu, do tridesetega mesta so se zvrstili še Luka Markun, Miha Jan in Blaž Perša med 22. in 24. mestom ter Jošt Mulej na 27. mestu.

Na 10 km razdalji je včeraj odličen nastop prikazal Ličef, ki je zaostal le za domačinom Luisom Stadloberjem, tik pod stopničkami sta ostala Potočnik in Benjamin Črv na 4. in 5. mestu. Perša, Vili Črv, Jenko in Markun so se zvrstili na mestih od 10. do trinajst. Jan je bil 16., Mulej 24., Gal Gros pa štiri mest za njim. Na pol krajši razdalji med dekleti je Hana Mazi Jamnik zasedla 10. mesto, Kerštajnova in Žerjavova sta zasedli 12. in 13. mesto, Perkotova in Klemenčičeva sta bili na 15. in 16. mestu, Klara Mali je bila 19., Katja Marolt pa štiriindvajseta.