V Lillehammerju skozi kvalifikacije Čebaškova, Fabjanova in Lampičeva

30.11.2018

Norveški Lillehammer je drugo prizorišče tekem svetovnega pokala v teku na smučeh v sezoni 2018/19. Tridnevni program se je začel s kvalfikacijami sprinta v prosti tehniki, kjer so bile uspešne tri naše tekmovalke.

Alenka Čebašek (v sredini) bo tudi na drugem sprintu sezone osvojila točke (c) GEPA

Na 1,3 km progi je bila najhitrejša Alenka Čebašek, ki je s 3,78 sekundami zaostanka za zmagovalko kvalifikacij, Švedinjo Hanno Falk, zasedla 15. mesto. 4,57 sekund je na 19. mestu zaostala Vesna Fabjan, ki je tako uspešno prestala svoj prvi letošnji nastop, izločilne boje pa je na 28. mestu z zaostankom 5,95 sekund ujela še Anamarija Lampič. Žal je bila za dobro sekund prepočasna Eva Urevc na 35. mestu, razočarana je Katja Višnar na 45. mestu z zaostankom dobrih 10 sekund, prepočasni sta bili tudi Anita Klemenčič na 68. in Manca Slabanja na 75. mestu med 80 tekmovalkami.

Fantje so se merili na 1,6 km razdalji, vsi trije naši tekmovalci pa so bili tokrat prepočasni za izločilne boje. Kvalifikacije je dobil domačin Johannes Hösflot Kläbo, Miha Šimenc je za njim na 46. mestu zaostal 12,95 sekund, za želenim tridesetim pa le dobri dve sekundi. Janez Lampič je končal na 78., Luka Prosen pa na 96. mestu. Izločilni boji se začnejo ob 12. uri.