V Ruki v izločilnih bojih vsi naši tekmovalci

24.11.2018

S kvalifikacijami za sprintersko preizkušnjo v klasičnem koraku se je v Ruki začela 38. sezona svetovnega pokala v teku na smučeh. V kvalifikacijah so odlično nastopili vsi naši tekmovalci, saj bomo vse videli v izločilnih bojih.

Slovenska ekipa v Ruki (c) SloSki

Najhitrejša med ženskami na 1,4 km progi je bila Rusinja Natalija Neprjajeva s časom 2:56,50, 3,01 sekunde je na 5. mestu zaostala najboljša Slovenka, Katja Višnar. V izločilne boje, ki se začnejo ob 12.30 uri sta se uvrstili tudi Anamarija Lampič na 17. mestu, zaostala je 6,35 sekund ter Alenka Čebašek na 25. mestu, zaostala je 7,78 sekund. V četrtfinalu bo Lampičeva tekla v drugi skupini, Višnarjeva kot nosilka v tretji, Čebaškova pa v zadnji, peti skupini.

V moški konkurenci je znova vse za seboj pustil Norvežan Johannes Hösflot Kläbo s časom 2:28,95, zelo pa sta se izkazala tudi oba naša predstavnika, ki sta tekla skoraj do stotinke enako hitro. Janez Lampič je z zaostankom 9,56 sekund zasedel 28. mesto, le tri stotinke je za njim zaostal Miha Šimenc na 29. mestu, kar pomeni, da sta se prav tako oba uvrstila v izločilne boje.