051/634-960
04/231-72-58

Rok Jelen državni prvak, znana ekipa za finale PVN v Planici

15.09.2018

V Kranju in Planici je danes potekalo državno prvenstvo v nordijski kombinaciji. Ob odsotnosti dveh najboljših, Vida Vrhovnika in Marjana Jelenka, je državni naslov osvojil Rok Jelen.

Najboljša trojica na poletnem DP 2018 (c) SSK Velenje

Član SSK Velenje, Rok Jelen, ki je bil odličen že minuli konec tedna na tekmi alpskega pokala v Winterbergu, kjer je zmagal, je novi državni prvak v nordijski kombinaciji. V Kranju je bil po skokih peti, z zaostankom 1:04 minute za, v teku povsem nekonkurenčnim, Nikom Fabijanom. Rok Jelen je na koncu po teku v Planici slavil s prednostjo 15 sekund pred leto dni starejšim klubskim kolegom Gašperjem Breclom, za domače stopničke je na tretjem mestu poskrbel Matevž Malovrh, sicer drugi po skokih, na koncu pa je v cilju zaostal 21 sekund. Preostali, uvrščenih je bilo 21 tekmovalcev, so zaostali precej več kot minuto.

V Planici zanesljivo prva peterica z DP

Marjan Jelenko zaradi poškodbe ključnice ni nastopil in ga ne bo niti na finalu poletne velike nagrade prihodnji konec tedna v Planici. Pod vprašajem v Planici pa je tudi nastop Vida Vrhovnika, ki ima težave z vnetjem sprednje štiriglave mišice pri narastišču. Zanesljivo bodo na finalu v Planici nastopili Rok Jelen, Gašper Brecl, Matevž Malovrh, Ožbej Jelen in Nik Knaus, tudi sicer danes najboljša peterica na državnem prvenstvu v Kranju.

Volavškova pričakovano do zlata med dekleti

V Kranju in Planici je bilo danes izvedeno tudi državno prvenstvo članic, kjer je zanesljivo, s prednostjo 55 sekund zmagala Ilirijanka Ema Volavšek pred Triglavanko Silvo Verbič, born je osvojila Špela Mastnak iz Vizor.