Biatlonke opravile s sprintom v Oslu

15.03.2018

Holmenkollen bo te dni prizorišče biatlonskih tekem svetovnega pokala, prve točke pa bodo podeljene za sprinterske preizkušnje.

Urška Poje (c) GEPA

Na 7,5 km razdalji za dekleta je zmago z enim zgrešenim strelom slavila Anastazija Kuzima, ki je imela 8,9 sekund prednosti pred nezgrešljivo Belorusinjo Darjo Domračevo in 29 pred Ukrajinko Julijo Džimo, ki je prav tako zadela vseh deset strelov. Tri naše predstavnice niso bile v ospredju. Še najboljša je bila Urška Poje z enim zgrešenim strelom, ki je osvojila 62. mesto z zaostankom 2:33,8 za zmagovalko. Anja Eržen je z dvema zgrešenima streloma na drugem strelskem postanku osvojila 70. mesto, Polona Klemenčič je s tremi zgrešenimi streli osvojila 95. mesto.