051/634-960
04/231-72-58

COC: Leon Šarc in Gašper Brecl na finalu do novih točk

11.03.2018

Finale celinskega pokala v nordijski kombinaciji je v minulih dneh gostil ruski Nižni Tagil, kjer sta se med dobitnike točk vpisala tudi Leon Šarc in Gašper Brecl.

Leon Šarc je na petkovi tekmi v Rusiji zasedel 25. mesto, potem ko je bil po skokih 11., Gašper Brecl pa je z 22. mesta padel na končno 36. mesto. Matevž Malovrh je osvojil 46. mesto, Ožbej Jelen pa je končal na 49. mestu. Včeraj se na sprinterski preizkušnji naši žal niso vpisali med dobitnike točk, Šarc je bil 34., Brecl 35., Jelen 43. in Malovrh 49.. Na današnji sklepni preizkušnji sezone je Šarc po 6. mestu po skokih končal na 19. mestu, Brecl je bil 25., Jelen je končal na 47., Malovrh pa na 49. mestu.

V skupnem seštevku je zmagal Avstrijec Thomas Jöbstl, med našimi je bil na 54. mestu najvišje Marjan Jelenko, za najboljšo uvrstitev pa je s 5. mestom januarja poskrbel Vid Vrhovnik.