Ferkova 15., Bucikova 25. na kombinaciji v Crans Montani

04.03.2018

Po superveleslalomu je v Crans Montani prišla na vrsto še alpska kombinacija. Smučarke so se v tej disciplini pomerile zadnjič v tej sezoni svetovnega pokala, med 43. tekmovalkami na startu pa sta bili tudi Ana Bucik in Maruša Ferk.

Maruša Ferk, foto: Gepa

Bucikova je bila prva, ki se je podala po superveleslalomski progi. Nastop ji ni uspel čisto po željah, tako da je postavila čas 1:06.24, ki ga je dobro minuto kasneje za 2.54 sekunde izboljšala Sofia Goggia. Italijanka je ostala v vodstvu vse do konca prvega dela kombinacije, njena rojakinja Nicol Delago je na drugem mestu zaostajala 0.24 sekunde, tretja pa je bila Norvežanka Ragnhild Mowinckel, ki je za vodilno zaostajala 0.49 sekunde. Ferkova je startala 19. po vrsti in svojo nalogo opravila dobro. Zaostanek 1.57 sekunde ji je prinesel dobro izhodišče za slalom, na katerega se je podala iz 20. mesta, Ana pa je medtem zdrsnila na 34.

Razvrstitev se je po slalomskem delu dodobra premešala, na koncu pa je do zmage prišla Italijanka Federica Brignone, ki je za samo 3 stotinke sekunde ugnala Švicarko Michelle Gisin. Še šest stotink več je na tretjem mestu zaostala Slovakinja Petra Vlhova, četrta pa je bila Wendy Holdener iz Švice, ki je prišla tudi do malega kristalnega globusa. Maruša je napredovala za pet mest in bila na koncu 15., Ana pa za devet in bila uvrščena na 25. mesto.

Ana Bucik, foto: Gepa

Maruša je po preizkušnji najprej opisala uvodni del tekme: ''Na superveleslalomu je bil sigurno boljši zadnji del, kot pa je bil včeraj, tako da je bil tudi dosti soliden rezultat. Bil je dosti sprinterski superveleslalom, tako da nisi smel narediti nobene napake. Na progi niti nisem vedela, ali sem hitra ali nisem. Ko sem prišla v ravninski del sem videla, da je sneg mehak, tako da nisem vedela kako hitra sem. Nekaj linij, predvsem v spodnjem delu, sem enostavno skrajšala, ne tako kot smo bili dogovorjeni. Nisem imela takšne hitrosti, tako da sem si to lahko privoščila. Dobro, da lahko tako hitro preklopim, se odločim v sekundah in potem to izpeljem.''

O slalomu je za tem dejala: ''Že na ogledu je bilo kar težko, saj smo videle, da se je začelo predirati. Bilo je neverjetno, kaj organizator tu počne, saj je celo progo posuval s soljo s helikopterjem. Punce smo stale na startu za ogled, helikopter pa je ene petkrat od cilja do starta preletel celo progo. Ja, naredili so se kanali, to smo vedeli že od samega začetka, tako da se je bilo treba res boriti. Vem pa, da bi morala biti na slalomu vsaj pol sekunde hitrejša. Na koncu je bilo 15. mesto, a bi se dalo še boljše.''

Na koncu je dodala še nekaj besed o slalomski preizkušnji, ki bo na sporedu naslednji konec tedna v nemškem Ofterschwangu: ''Trenutno sem 24. na lestvici, vem da punce za menoj zaostajajo po 20 točk, a ne smem se ozirati na to. Moram iti čim bolje, kar se da, odpeljati moram slalom tako kot se za gre. Ne smem se šparati, ampak moram napadati in loviti najboljše spredaj. Upam, da bomo v Ofterschwangu potrdili, da gremo na finale in potem takoj naslednji dan potujemo v Are.''