051/634-960
04/231-72-58

Jelenko in Vrhovnik v Lahtiju na 15. mestu

03.03.2018

Na drugi tekmi svetovnega pokala v ekipnem sprintu v olimpijski sezoni v Lahtiju sta Marjan Jelenko in Vid Vrhovnik osvojila 15. mesto.

Marjan Jelenko (c) GEPA

V Lahtiju je bil na sporedu drugi ekipni sprint v sezoni, prvi na katerem sta nastopila tudi Marjan Jelenko in Vid Vrhovnik. Na skakalnem delu preizkušnje sta naša tekmovalca osvojila 11. mesto. Jelenko je s 120 metri imel 10. rezultat, Vrhovnik pa je s 110.5 metri imel 13. rezultat, kar jima je skupaj prineslo 1:43 minute zaostanka za najboljšo dvojico iz Avstrije, Lukasom Greidererjem in Franzom-Josefom Rehrlom.

Vid Vrhovnik (c) GEPA

V tekaškem delu skupaj 15 km dolge preizkušnje sta naša tekmovalca na začetku še uspela teči na 11. mestu, po tretjini proge pa sta izgubila dve mesti, do cilja pa sta, v zadnjih predajah, izgubila še dve mesti in Vrhovnik je ciljno črto prečkal na 15. mestu z zaostankom 3:42,9 minut. Zmagala sta Avstrijca Bernhard Gruber in Wilhelm Denifl, sicer četrta po skokih pred Norvežanoma Jörgenom Graabakom in Janom Schmidom, ki sta bila že po skokih druga, tretje mesto sta po ogorčenem finišu najboljše trojice osvojila domačina Ikka Herola in Eero Hirvonen.