MSP: Alex Cisar tik pod stopničkami na sprinterski preizkušnji

02.03.2018

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v biatlonu je zablestel mladi up Alex Cisar, ki je na sprinterski preizkušnji mlajših mladincev končal tik pod odrom za zmagovalce.

Zmagovali oder (c) AM

17-letnik Alex Cisar je v estonskem Otepääju potrdil svoj nesporen biatlonski talent in je na sprinterski preizkušnji mlajših mladincev z enim zgrešenim strelom končal tik pod odrom za zmagovalce. Za zmagovalcem, Rusom Mikhailom Pervušinom je zaostal 44 sekund, drugouvrščeni Italijan Tommaso Giacomel je zaostal 21,9 sekund, bronast Čeh Vitezslav Hornig pa 38,6 sekund. Prva dva sta zadela vseh 10 strelov, Čeh je zgrešil enkrat.

Lovro Planko je z dvema zgrešenima streloma osvojil 38. mesto, Anton Vidmar je bil s tremi zgrešenimi streli 45., Blaž Debeljak pa je s štirimi zgrešenimi strelo osvojil 71. mesto.

V kategoriji mlajših mladink je Živa Klemenčič s tremi zgrešenimi streli zasedla 22. mesto, Nika Vindišar je bila z dvema zgrešenima streloma 40., Tais Vozelj pa je zgrešila trikrat in je osvojila 65. mesto.