11. mesto za Bucikovo na kombinaciji, zlato Gisinovi

22.02.2018

Jeongseon je gostil olimpijsko alpsko kombinacijo za ženske, na kateri se je za odličja borilo 28 tekmovalk, med njimi tudi dve naši predstavnici, Maruša Ferk in Ana Bucik.

Ana Bucik, foto: Gepa

S smukaškim delom preizkušnje je najbolje opravila Američanka Lindsey Vonn, ki je postavil čas 1:39.37, najbolj pa sta se je približali Norvežanka Ragnhild Movinckel in Švicarka Michele Gisin, ki sta zaostali 74 oziroma 77 stotink sekunde. Zelo dobro se je odrezala Maruša in zasedla peto mesto z 1.61 sekunde zaostanka, Ana pa je zasedla 15. mesto. Za vožnja je potrebovala 3.40 sekunde več kot Vonnova.

Dobitnica zlate medalje je postala Gisinova, iz šestega oziroma desetega mesta pa sta do kolajn prismučali tudi Mikaela Shiffrin iz ZDA in Wendy Holdener iz Švice. Vonnova je povozila količek, kot tudi Ferkova, Bucikova pa je na koncu zasedla 11. mesto.