051/634-960
04/231-72-58

AP: Mogel in Prevc na drugi tekmi v Kranju tik pod stopničkami

18.02.2018

Na drugi tekmi alpskega pokala v smučarskih skokih v Kranju so štirje slovenski skakalci končali tik pod odrom za zmagovalce. Najboljši je bil tokrat Žak Mogel na 4. mestu.

Najboljših šest na drugi tekmi v Kranju (c) DPNC

Po prvi seriji druge preizkušnje alpskega pokala v Kranju je znova kazalo na domači uspeh, saj je s 103 metri vodil Žak Mogel, ki pa je v drugi seriji pristal pri 89.5 metrih, z 212,5 točkami pa je končal na 4. mestu. Tik za njim je bil najboljši v finalni seriji, Domen Prevc, ki je po 90 metrih in 21. mestu v prvi seriji v finalu s 100.5 metri in skupno 207,9 točkami napredoval na končno 5. mesto. Jan Kus je bil šesti, Aljaž Osterc pa sedmi, tik za deseterico sta na 11. in 12. mestu končala Tine Bogataj s tretjo oceno finala in Jan Bombek. Zmagal je Avstrijec Jan Hörl s 102.5 in 96.5 metri ter 225,2 točkami.

Točke so od številčne slovenske zasedbe osvojili še Blaž Pavlič na 16. mestu, Jernej Presečnik na 21. mestu, Lovro Kos na 22. in Lovro Vodušek na 27. mestu. V skupnem seštevku pred finalnima tekmama v Chaux-Neuveju sredi marca s 537 točkami vodi danes drugi Švicar Sandro Hauswirth, Osterc je s 452 točkami drugi, Kus pa s 445 točkami tretji.