051/634-960
04/231-72-58

Stoch ubranil naslov, Prevc na 10. mestu

17.02.2018

Poljak Kamil Stoch je na veliki skakalnici na olimpijskih igrah v Pjongčangu ubranil naslov prvaka iz Sočija pred štirimi leti. Peter Prevc je osvojil deseto mesto.

Peter Prevc (c) GEPA

Na drugi posamični tekmi na letošnjih olimpijskih igrah v Pjončangu smo znova imeli štiri predstavnike. Kot prvi je nastopil Tilen Bartol, ki je drugi nastop pod petimi krogi končal na 17. mestu s 130.5 in 130 metri ter 247,5 točkami. Na 28. mestu je končal debitant na olimpijskih igrah, Anže Semenič, ki je skočil 127 in 120 metrov, zbral pa je 220,5 točk. A rezultat Semeniča v finalni seriji je bil izbrisan, saj ni imel ustreznega dresa, tako da je končal na 30. mestu. Najizkušenejši Jernej Damjan je s 130 in 130.5 metri ter 248,3 točkami končal na 16. mestu, torej tik pred Bartolom, znova pa je bil najboljši Peter Prevc. Branilec brona iz Sočija je bil s 134 metri po prvi seriji tokrat osmi, v finalu pa je s 127.5 metri ter skupno 258,0 točkami padel na končno visoko 10. mesto.

Olimpijski naslov iz Sočija je ubranil Poljak Kamil Stoch, ki je skočil 135 in 136.5 metrov ter zbral 285,7 točk. Srebro je osvojil prvak s srednje skakalnice, Nemec Andreas Wellinger s 135.5 in 142 metri ter 282,3 točkami. Bron je osvojil Norvežan Robert Johansson s 137.5 in 134 metri ter 275,3 točkami.