Slalomsko zlato Hansdotterjevi, 18. mesto za Ferkovo

16.02.2018

Olimpijske igre so se za alpske smučarke nadaljevale s slalomsko tekmo. V smučarskem središču Yongpyong je nastopilo 78 tekmovalk med katerimi so bila tudi tri naša dekleta.

Maruša Ferk, foto: Gepa

Boj za odličja je bil izredno zanimiv, na koncu pa je do naslova prvakinje prišla Švedinja Frida Hansdotter, ki je po uvodni vožnji zasedala drugo mesto. Vodilna po prvem delu tekme, Švicarka Wendy Holdener, je prav tako nastopila izjemno, na koncu pa ji je zlata medalja ušla za 5 stotink sekunde. Za presenečenje je poskrbela Avstrijka Katharina Gallhuber, ki je napadla iz devetega mesta, na koncu pa se veselila brona.

Najhitrejša Slovenka je bila Maruša Ferk, ki je imela s 15. mestom tudi najboljše izhodišče po prvem teku. Soliden nastop v finalu ji je prinesel končno 18. mesto, Meta Hrovat, ki je bila v drugi vožnji nekoliko hitrejša, je bila na koncu 21., Ana Bucik pa je pridobila dve mesti in je bila uvrščena na 24. mesto.