Kline 10. na superveleslalomu, prvak Mayer

16.02.2018

Smučarji so se v Jeongseonu pomerili za tretji komplet olimpijskih odličij. Na vrsto je prišla superveleslalomska preizkušnja, na kateri smo držali pesti za četverico tekmovalcev.

Boštjan Kline, foto: Gepa

Zelo dober nastop je prikazal Boštjan Kline, ki je s startno številko 6 ob prihodu v cilj prevzel vodstvo, a ga moral kalu predati Norvežanu Kjetilu Jansrudu, ki je bil hitrejši za 74 stotink sekunde. Norvežana sta v nadaljevanju prehitela dva tekmeca, do zlatega odličja pa je prišel Avstrijec Matthias Mayer. Srebro je osvojil Švicar Beat Feuz, ki je za našim severnim sosedom zaostal 13 stotink sekunde.

Kline je bil na koncu uvrščen na deseto mesto, s čimer je prišel do najboljšega rezultata sezone, Klemen Kosi je bil 25., Martin Čater in Miha Hrobat pa sta z vožnji sklenila predčasno.