Alenka Čebašek na 10 km razdalji na odličem 12. mestu

15.02.2018

S soncem obsijani olimpijski Pjongčang je po sprinterskih obračunih danes gostil drugo tekmo na razdalji, tokrat so se dekleta pomerila v prostem koraku na 10 km. Z odličnim tekom se je izkazala Alenka Čebašek.

Alenka Čebašek (c) GEPA

Že od prvih metrov tretje preizkušnje tekačic na smučeh na 23. zimskih olimpijskih igrah je bilo jasno, da se Alenka Čebašek počuti dobro in da bo tekla odličnemu rezultatu nasproti. Skozi vso progo se je držala med najboljšo petnajsterico, na koncu pa je z 1:29,6 minute zaostanka osvojila odlično 12. mesto. Zlate medalje se je razveselila Norvežanka Ragnhild Haga, ki je za 20,3 sekund premagala Švedinjo Charlotte Kalla, prav nič pa na tretjem mestu z zaostankom 31,9 sekund ni ločilo Finke Kriste Parmakoski in Norvežanke Marit Bjørgen, ki se veseli še druge medalje v Pjongčangu. Anamarija Lampič je po odličnem rezultatu na šprintu tokrat osvojila 27. mesto z zaostankom 2:25,9 minut za zmagovalko, Manca Slabanja je osvojila 54. mesto, Nika Razinger pa je končala na 69. mestu.