Odlični nastopi naših smučark in smučarjev na Pokalu Loka

10.02.2018

Za smučarkami in smučarji je prvi dan 43. mednarodnega otroškega tekmovanja Pokal Loka, na katerem so tekmovali fantje in dekleta iz 29. držav. Danes so bile na sporedu veleslalomske preizkušnje, na katerih so slovenski predstavniki in predstavnice dosegle nekaj odličnih rezultatov, ki so Slovenijo v seštevku točk popeljali na prvo mesto.

FOTOGALERIJA >>>

V kategoriji U16 je med dečki zmagal Martin Križaj, tik pod stopničke se je uvrstil Rok Ažnoh, med deseterico pa sta bila uvrščena še Rok Stojanovič in Bine Lotrič. V isti starostni kategoriji sta se izjemno odrezali Jera Kompan in Nika Murovec ter zasedli prve dve mesti, Nina Drobnič pa je bila 12.

V kategoriji U14 je najboljši slovenski rezultat dosegla Maja Sedovnik, ki je prišla na četrto mesto, Iris Srebre pa je postavila 12. čas voženj. Pri dečkih je Jakob Anderlič prišel na peto mesto, Filip Zupančič je bil 11., Jaka Volentar pa 12.