051/634-960
04/231-72-58

MSP: Prvak Norvežan Lindvik, najboljši Slovenec Žak Mogel na 8. mestu

01.02.2018

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v smučarskih skokih v švicarskem Kanderstegu je pod žarometi nov prvak zanesljivo postal Norvežan Marius Lindvik, najboljši Slovenec je bil Žak Mogel na 8. mestu.

Domen Prevc je na svojem tretjem mladinskem SP osvojil 10. mesto (c) GEPA

Letošnje mladinsko svetovno prvenstvo v smučarskih skokih je ponudilo izjemno predstavo mladega skakalnega vala, ki dodobra nase opozarja tudi že na tekmah svetovnega pokala. Novi prvak je zelo zanesljivo, z dvema najboljšima skokoma postal Norvežan Marius Lindvik s 108.5 in 101 metrom ter 291,4 točkami. Srebro je osvojil Nemec Constantin Schmid s 105 in 99.5 metri ter 282,1 točkami, do brona pa je v finalni seriji s četrtega po prvi skočil Avstrijec Clemens Leitner s 100 in 96.5 metri ter 267,1 točkami. Četrti je bil Poljak Tomasz Pilch, peti Avstrijec Jan Hörl, šesti Francoz Jonathan Learoyd in sedmi Finec Andreas Alamommo.

Najboljši od četverice Slovencev je bil 16-letni član SSK Ljubno BTC Žak Mogel na 8. mestu. V prvi seriji je s 94.5 metri na 9. mestu zaostajal tik za Domnom Prevcem, v finalu pa ga je s 97.5 metri ter skupno 256,1 točkami premagal in je tako zabeležil najboljšo slovensko uvrstitev na tem prvenstvu. Prevc je po 97.5 metrih v prvi seriji v finalu pristal pri 92.5 metrih, skupaj 249,5 točk pa je bilo na njegovi drugi posamični tekmi na mladinskih svetovnih prvenstvih (pred dvema letoma je bil srebrn) dovolj za 10. mesto. V finalu je skakal še Aljaž Osterc, ki je z 88.5 in 98.5 metri ter 238,9 točkami zasedel 21. mesto, medtem ko je Bor Pavlovčič tekmo končal na 33. mestu.

Dekleta za odličja jutri

Pred tekmo mladincev bi se za naslov mladinske svetovne prvakinje morale pomeriti tudi mladinke. A vreme popoldne ni sodelovalo z njimi. Novozapadli sneg in spreminjajoči se veter sta tekmo po nekaj skakalkah v poizkusni seriji prestavila na jutri. Prva serija v konkurenci, v kateri bodo tudi Katra Komar, Jerneja Brecl, Ema Klinec in Nika Križnar, se začne ob 16. uri.