Drugi dan na Pokljuki najvišje Vidmar in Zadravčeva

01.02.2018

Na odprtem mladinskem evropskem prvenstvu v biatlonu na Pokljuki sta danes potekali prvi posamični preizkušnji in sicer sprinta v obeh konkurencah.

Med mladinci se je na 15 km od naših, Alex Cisar. Luka Naglič in Tilen Gregorka niso štartali, najbolj izkazal včerajšnji junak Toni Vidmar, ki je s 4 zgrešenimi streli zasedel 36. mesto z zaostankom 5:44,3 za zmagovalcem. Lovro Planko je zgrešil šestkrat in je bil 44., Jure Zigar je zgrešil petkrat, kar ga je popeljalo na 61. mesto. Blaž Debeljak pa je z devetimi zgrešenmi streli zasedel 85. mesto med kar 114 tekmovalci.

V konkurenci deklet je na 15 km preizkušnji Nina Zadravec s šestimi zgrešenimi streli zasedla 33. mesto, Tais Vozelj, Živa in Polona Kleenčič pa so se s 5, 6 oz 7. zgrešenimi streli zvrstile na mestih od 42. do 44. Nika Vindišar je s sedmimi zgrešenimi tarčami končala na 58. mestu, Ajda Arh je zgrešila petkrat in je bila na 65. mestu med 83 uvrščenimi tekmovalkami.