Pojetova in Vidmar evropska mladinska podprvaka v mešani štafeti

31.01.2018

Na Pokljuki se je danes začelo odprto mladinsko evropsko prvenstvo v biatlonu. Za naše zelo uspešno, saj je že prva preizkušnja prinesla tudi odličje.

Toni Vidmar in Urška Poje s srebrnino (c) Andreja Mali

Odprto mladinsko evropsko prvenstvo na Pokljuki v biatlonu se je danes začelo z enojno mešano štafetno tekmo, kjer sta slovenske barve uspešno branila Urška Poje in Toni Vidmar. V konkurenci 21 ekip sta premoč morala priznati le Finski. Za Jenni Keranen in Jaakkom Ranto sta zaostala 19 sekund, potem ko sta skupaj imela 11 poprav, Pojetova šest in Vidmar pet. Bron sta za Belorusijo osvojila Volhna Haurilkina in Dzmitri Lazouski.

Sledila je še mešana štafetna preizkušnja mladincev, kjer so naše barve branili Tais Vozelj, Polona Klemenčič, Blaž Debeljak in Lovro Planko. Naša četverica je osvojila 10. mesto s tremi kazenskimi krogi in 12 popravami ter zaostankom dobih sedmih minut za prvaki iz Rusije. Srebro je osvojila Italija, bron pa Poljska.