051/634-960
04/231-72-58

MSP: Vrhovnik na klasični preizkušnji končal na 15. mestu

30.01.2018

V švicarskem Kanderstegu so s prvo preizkušnjo na letošnjem mladinskem svetovnem prvenstvu opravili mladi kombinatorski upi tega sveta. Vid Vrhovnik je zasedel 15. mesto.

Vid Vrhovnik (c) GEPA

Po zelo dobrem začetku sezone v svetovnem pokalu je Vid Vrhovnik kot naslednji cilj sezone imel mladinsko svetovno prvensto v Kanderstegu. Po zelo prepričljivih nastopih na uradnih treningih in tudi v provizorični ter poizkusni seriji je žal ravno v tekmovalni seriji današnje preizkušnje zaostal za najboljšimi. Z 99 metri je zasedal 11. mesto z zaostankom 50 sekund za vodilnim Čehom Ondrejem Pazoutom, ki je skočil 103 metre. Tik za Vrhovnikom je bil na 14. mestu njegov klubski kolega Gašper Brecl s 96.5 metri ter 65 sekundami zaostanka za vodilnim Čehom. Matevž Malovrh je z 91.5 metri zasedal 30. mesto, zaostajal je 1:55 minute, Ožbej Jelen je bil z 81.5 metri na 45. mestu z zaostankom 3:10 minut.

Na 10 km tekaški preizkušnji je Vrhovnik v primerjavi z vodilnim Čehom izgubil minuto in je na cilj prišel na 15. mestu, potem ko je v ciljnem sprintu ugnal Nemca Tima Koppa. Brecl je padel na 23. mest, Malovrh je padel na 39., Jelen pa je prišel na 40. mesto. Mladinski svetovni prvak je postal Pazout, srebro je osvojil Norvežan Einar Luraas Oftebro, sicer deseti po skokih, bron pa Američan Ben Loomis, sicer sedmi po skokih.

Testna tekma deklet

Izvedena je bila tudi testna preizkušnja deklet na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijski kombinaciji. Med 32 prijavljenimi kombinatorkami so bile tudi tri Slovenke. Ema Volavšek je po 8. mestu po skokih osvojila 14. mesto, Silva Verbič je bila 16., Špela Mastnak pa je s 26. mesta po skokih napredovala na končno 25. mesto.