MSP: V Davosu prvi naslov prvakinje v Avstrijo

30.01.2018

V švicarskem Davosu je bila na sporedu prva preizkušnja mladinskega svetovnega prvenstva v alpskem smučanju. Dekleta, med katerimi so bile tudi štiri naše tekmovalke, so se pomerile na veleslalomu.

Neja Dvornik, foto: Gepa

Naša največja favoritinja za odličja, Meta Hrovat, ki je nosila startno številko 1, je odstopila že v prvi vožnji, ostale tri smučarke pa so ostale izven trideseterice. V finalu se je Neja Dvornik povzpela iz 38. na 32. mesto. Žana Ciglič je bila na koncu 45., Andreja Slokar pa je po 37. času prvega teka v drugo odstopila.

Zlato in srebro sta šla v roke avstrijskih predstavnic Julie Schieb in Katharine Liensberger, bron pa je osvojila Finka Riikka Honkanen. Dekleta imajo jutri na sporedu slalom, na katerem bodo nastopile iste štiri slovenske tekmovalke kot danes. Fantje bodo na svoj račun prišli v četrtek in sicer na smuku.