IBUJ: Cisar na Češkem znova na stopničkah

27.01.2018

Na Češkem so v minulih dneh potekale tekme mladinskega IBU pokala, kjer so naši mladi upi znova posegli po visokih oz. najvišjih mestih.

Naši mladinci na Češkem (c) Andreja Mali

Alex Cisar je na 10 km sprinterski preizkušnji z enim zgrešenim strelom osvojil 3. mesto in s tem nove stopničke, Lovro Planko je bil z dvema zgrešenima streloma 2., Luka Naglič 30. (2 zgrešena strela), Toni Vidmar 36. (3) in Jure Zidar 64. (5). Med mladinkami je bila Tais Vozelj z enim zgrešenim strelom na 7,5 km preizkušnji 14., Živa Klemenčič je bila mesto za njo (2), Nika Vindišar je osvojila 24. mesto (1), Polona Klemenčič je bila 26. (4) in Nina Zadravec 41. (5).

Danes sta bili še enkrat na sporedu enaki preizkušnji torej na 10 km za mladince in na 7,5 km za mladinke. Cisar je tokrat z enim zgrešenim strelom osvojil šesto mesto, Vidmar je bil 36. (2), Naglič 50. (5), Planko 60. (6) in Zidar 62. (3). Zadravčeva je bila danes 16. (1), P. Klemenčič 23. (3), Ž. Klemenčič 24. (2), Vozljeva 30. (1) in Vindišarjeva 39. (3). Naslednja postaja mladincev je naša Pokljuka, ki bo v prihajajočem tednu gostila odprto mladinsko evropsko prvenstvo v biatlonu.