Odlični nastopi naših tekmovalcev v Vratni

26.01.2018

Ekipa zahodne regije je na mednarodnem tekmovanju 37. pokala Interkriterium v slovaški Vratni dosegla nekaj odličnih rezultatov. Med drugim so naša dekleta in fantje zasedli eno prvo, dve drugi in eno tretje mesto.

Na veleslalomu kategorije U16 je Matija Danilovič delil prvo mesto z domačinom Vaclavom Kleinom, zelo dobro pa sta smučala tudi Rožle Krelj in Rok Stojanovič, ki sta zasedla četrto in peto mesto. Stojanovič se je izkazal tudi na slalomu, kjer je osvojil drugo mesto, boljši je bil le Čeh David Kubes. Na isti preizkušnji je Danilovič postavil peti čas voženj.

Najboljša slovenska predstavnica na Slovaškem je bila Nina Drobnič, ki je na oder za zmagovalke stopila kar dvakrat. Na veleslalomu U16 je namreč osvojila drugo, na slalomu pa tretje mesto. Izkazali so se tudi smučarji in smučarke v kategoriji U14. Anže Adamek je bil na veleslalomu šesti, isto mesto je na slalomu zasedla tudi Sara Peternelj, Tea Sokolov pa je bila na veleslalomu deseta.