051/634-960
04/231-72-58

COC-D: Nova zmaga Iraschko-Stolzeve, Breclova znova tretja

21.01.2018

Tudi drugo tekmo celinskega pokala v smučarskih skokih za dekleta v Planici je zanesljivo dobila Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz, Jerneja Brecl pa je prav tako ponovila včerajšnje tretje mesto.

Četrto tekmo celinskega pokala v tej sezoni za dekleta je pričakovano in zanesljivo znova dobila Avstrijka Daniela Iraschko-Stolz. Povratnica po poškodbah je tokrat skočila 94.5 in 96 metrov, zbrala pa je 224,0 točk. Drugo mesto je ponovila Rusinja Aleksandra Barantčeva, ki je skočila 89 in 90 metrov, zbrala pa je 202,0 točk. Žal je v finalu na tretje mesto zdrsnila Jerneja Brecl, ki je bila po prvi seriji z 91 metri druga, v finalu pa je s 87 metri padla na tretje mesto, zbrala je 201,0 točk. "Drugi skok je bil zelo slab, napako sem naredila še na naletu, saj se nisem dobro pripeljala do odskoka. Tretje mesto je vseeno lep dosežek, zdaj pa že gledam proti Ljubnemu, kjer želim narediti dobre skoke in osvojiti nekaj točk svetovnega pokala," je po tekmi povedala Brecleva.

Katra Komar je uspeh znova dopolnila s 7. mestom, Kaja Urbanija Čož je bila 22., točko pa je na 30. mestu ujela še Katja Markuta.