051/634-960
04/231-72-58

COC: Na prvi tekmi v Bischofshofnu najboljši Dežman na 8. mestu

10.01.2018

Po diskvalifikaciji Anžeta Laniška v finalni seriji 9. tekme celinskega pokala v smučarskih skokih v avstrijskem Bischofshofnu je bil naš najboljši znova Nejc Dežman, ki je zasedel 9. mesto. Točke sta osvojila še Tomaž Naglič in Bor Pavlovčič.

Anže Lanišek je v Bischofshofnu pred šestimi leti slavil prvo zmago v celinskem pokalu (c) GEPA

Prireditelji tekem celinskega pokala v avstrijskem Bischofshofnu, ki bi po prvotnem načrtu morali biti na sporedu konec tega tedna, so danes pod streho že spravili prvi tekmovalni dan. Končni rezultati niso bili znani takoj po zadnjem finalnem skoku, saj sta bila naknadno diskvalificirana naš Anže Lanišek, sicer četrti po prvi seriji in domačin Thomas Hofer, po prvi seriji na 13. mestu. Oba sta bila diskvalificirana zaradi neustreznega dresa.

To je na koncu vseeno pripomoglo k temu, da se je naš najboljši danes Nejc Dežman z 10. dvignil na 8. mesto, potem ko je skočil 125 in 126 metrov ter zbral 241,2 točk. Konkurenca ni bila daleč spredaj. Zmagovalec, norveški veteran Tom Hilde je s 131.5 in 139 metri zbral 250,9 točk, drugi je bil še en izkušen skakalec, Nemec Andreas Wank s 139 in 126 metri ter 250,4 točkami, na tretje mesto se je uvrstil Čeh Čestmir Kožišek s 133.5 in 132.5 metri in 249,8 točkami. Vodilni v seštevku pokala, Poljak Tomasz Pilch je bil četrti z 248,5 točkami. Če Lanišek ne bi bil diskvalificiran, bi bil on četrti z 248,7 točkami, skočil pa je 134.5 in 129.5 metrov daleč.

Točke sta tako od naših osvojila le še Tomaž Naglič na 15. mestu z 233,3 točkami in Bor Pavlovčič z 230,3 točkami na 18. mestu. Izven finala sta na prvi tekmi tretje periode ostala letošnja debitanta Miha Kveder in Rok Tarman na 33. in 46. mestu. Jutri bo v Avstriji na sporedu še ena tekma ob 10. uri. Skupno je Dežman še vedno četrti s 331 točkami, vodilni Pilch jih ima 447.